RAW Fekvenyomó Magyar Bajnokság és Para-Erőemelő Magyar Bajnokság Tápiószele,Március 3-4.

Éremeső a svédországi masters erőemelő Európa-bajnokságon
Írta: BeLo, 2018-03-12 20:34

2018. március 6-11 között Helsingborgban rendezték az erőemelő masters (40 év felettiek) Európabajnokságát. A válogatott 5 versenyzője számtalan éremmel és csúcsjavítással tért haza.

Petróczki Magdolna M2 -52 kilogrammban Európa-bajnok lett új összetett M2 Európa- és országos csúccsal (326 Kg). Valamennyi fogásnemben (guggolás, fekvenyomás, felhúzás) aranyérmet szerzett, abszolút értékelésben 2.helyen végzett. Dr. Kiss Anett M1 -63 kilogrammban összetett bronzérmes lett, új M1 országos csúccsal (372,5 Kg). Guggolásban bronz, felhúzásban ezüstérmet szerzett.

A férfiaknál Fekete Miklós M1 -93 kilogrammos súlycsoportban Európa-bajnok lett, új összetett M1 országos csúccsal (712,5kg). Guggolásban arany, fekvenyomásban ezüstérmet szerzett. Pánisz László az M1 -120 kilogrammosok között összetett bronzérmet szerzett (772,5 kg-os teljesítménnyel. Guggolásban ezüst-, míg felhúzásban aranyérmet szerzett (315 kg-os országos csúcsbeállítással.) 20 éve nem volt rá példa, hogy közvetlenül a felnőtt mezőny feletti korcsoportban két összetett érmet szerezzenek sportolóink.

Az 50 év felettiek versenyében (M2) Bodnár István, a 120+-osok között összetett (672,5 kg) és fogásnemenkénti bronzérmeket szerzett.

A verseny érdekessége volt, hogy valamennyi versenyzőnél számított a versenytaktika. A helyezéseket – szinte kivétel nélkül – az utolsó fogások eredményessége döntötte el. Az eredmények a Magyar Erőemelő Szövetség várakozásai felettiek.

Külön büszkeség, hogy a kiutazó magyar bírók közül Mayer Éva eredményes I. osztályú nemzetközi bírói vizsgát tett. Így ő a sportág történetének első I. osztályú nemzetközi bíróját köszönthettük.