Szabó Ágnes,Lovas Mónika,Balog Nátán aranyérmes a Fekvenyomó Világbajnokságon.

Szövetségi kapitányi értékelés
Írta: BeLo, 2017-07-31 22:30

Szövetségi kapitányi értékelés 2017-es Világjátékok Erőemelés Wroclaw (Lengyelország)

Előzmények: Az Európa Bajnokságon (Malaga, Spanyolország) megszerzett európabajnoki arany +84kg-ban május elején elegendő volt ahhoz, hogy kvótát szerezzen Szabó Ágnes az Orosházi Toldi SE versenyzője a 2017-es Világjátékokra. Az EB arany mellé „mellesleg” nyert még egy Fekvenyomó Világbajnoki aranyat Kaunasban május végén. Mindkét esetben új Magyar csúcsok születtek meg Szabó Ágnes révén.

A papírforma szerint a 9. helyre volt sorolva a 10 fős mezőnyben, a 8. hely megszerzése volt a célunk.

A versenyzők beosztása: A hét női súlycsoportból 4 súlycsoportba osztották a 40 sportolót, a súlycsoportokon belül WILKS számítással dőltek el a helyezések. A verseny körsorozat- rendszer alapján került megrendezésre.

Kiutazó csapat: Szabó Ágnes mellett Mayer Éva (NK Bíró) és Rónaszéki András (NK Bíró) is meghívást kapott a Világjátékokra. A csapatvezető szerepét Rónaszéki András MERSZ Elnök Úr töltötte be. A Szövetségi Kapitányi teendőket Kromek András látta el.

Versenyhelyszín: a 30 sportágban 60 országból érkezett sportolók mérették meg magukat a még nem Olimpiai Sportágak Olimpiáján Wroclawban. Az erőemelésre kijelölt helyszín a National Forum of Music épülete volt. A szervezők minden sportolónak biztosítottak a bemelegítő helységben egy-egy különálló bemelegítő platformot.

A verseny: Guggolásban biztos 240kg-os kezdőfogás után 255 kg is sikeres gyakorlatot mutatott be Ági, sőt harmadik fogásra új magyar csúcs született 260 kg. Nagyon jó kezdés, ezzel a 8. helyre került a Wilks számítás alapján.

Fekvenyomás előtt látszott a versenyzőn, hogy nyomasztja a négy évvel ezelőtti sikertelen fekvenyomás a Világjátékokon. A guggolás után 20 percet kapott a mezőny a fekvenyomás fogásnemhez való bemelegítésre. Az első kísérlet 190kg-on nem sikerült (technikai hiba). Második gyakorlat sikerült ugyanezen a súlyon. Harmadik gyakorlat eredetileg 197.5 kg-ra volt tervezve, de Ági kérésére 195kg-ot kértünk, amit sikeresen teljesített. A fekvenyomásban a WILKS számítás alapján 4. helyen zárt a magyar sportoló.

Felhúzás előtt a 20 perc szünet nagyon kevés volt, fekvenyomásban a kör végé, a felhúzásban pedig a kör elején következett. A bemelegítésnél már látszott, hogy rendkívül el van fáradva és az Ő állóképessége ide bizony kevés. A sikeres 190kg-os kezdőgyakorlata után másodikra a 200 kg-os kísérlete technikai hiba miatt érvénytelen lett, a 202,5-kg-os módosítással a harmadik kísérlete előtt lehetősége volt az összetett 7. helyre ugrani (az orosz és a lengyel sportoló is rontott a második körben), sajnos Áginak nem sikerült a gyakorlat, viszont az orosz és a lengyel versenyző a harmadik körben sikeresen teljesített, így az összetett eredménye Áginak a kilencedik helyre volt elegendő.

Értékelés: Ági számára a 2017-es év eleje nagyon kemény felkészüléssel telt amit május hónapban elért eredményei mutatatnak is, a Világjátékokon összetettben élete legjobbjától 10kg-al maradt el, ami egy nagyon feszített versenyen született meg, ahol új magyar csúcsot ért el guggolásban és megismételte élete legjobbját háromfogásos versenyen fekvenyomásban.

Ági teljesítménye egyedülálló a mai magyar mezőnyben, nagyon tehetséges sportoló, aki egy kis pihenő után biztosan töretlenül fejlődik tovább! Kizárólag rajta múlik, hogy milyen sikereket fog elérni a jövőben.

Sikeresnek tartom a Világjátékokon való részvételét Áginak, már maga a kvóta megszerzése is dicséretes volt!

Köszönöm a lehetőséget, hogy megbízott Szövetségi Kapitányként részt vehettem ezen a rangos rendezvényen.